Хай живе козацька воля! Хай живе козацький дух!

Україна – це країна краси і радості, різних звичаїв і обрядів, гучної української пісні, швидкого танцю, надзвичайно красивої природи та добрих і гостинних людей. Все частіше ми звертаємось до наших витоків: історії нашої країни, козацької вольниці, рідної мови. Звертаємось до минулого, щоб зрозуміти сучасне.

Корені нашої духовності – у минулому, коли була «ненька-мати – Запорозька славна Січ». Вона-праматір української державності.

Запорозька Січ і козацтво – це найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської і національної гідності.

14 жовтня Україна відзначає потрійне свято День українського козацтва, Покрови та з 2014 року День захисника України. Напередодні цієї знакової дати у бібліотеці-філії №2 ЦБС для дорослих пройшов квест «Хай живе козацька воля! Хай живе козацький дух!» із учнями ЗОШ №14.

На самому початку заходу присутні здійснили невеликий відео-екскурс в історію українського козацтва, дізналися про походження козаків, їх побут, військові амуніції, ознайомилися з відомими гетьманами, а також з таким явищем як характерники.

Після віртуальної мандрівки козацькими стежками гості заходу прийняли активну участь у власне грі. У ході квесту учні розв'язували різноманітні завдання, пов'язані з історією козацтва,  за коротеньким описом вгадували назви козацьких клейнодів, розгадували зашифрований девіз козаків. Особливо цікаві завдання чекали присутніх під час конкурсів «Козацьке мистецтво», де потрібно було із зав'язаними очима намалювати портрет козака, та «Козацькі побрехеньки», в ході якого команди визначали, які реалії з життя козаків вірні, а які лише красива легенда.  Усього станцій було сім, і символізували вони козацькі пороги на Дніпрі. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз в житті через ці водні перепони. Під час заходу хлопці та дівчата довели, що вони гідні слави своїх предків.

Учасники квест-змагання мали змогу не тільки продемонструвати свої знання, а й активно провести час, перевірити гнучкість свого мислення, загартувати командний дух та випробувати свою швидкість. У винагороду учні отримали частинки паззлу, з яких зібрали репродукцію картини Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа  турецькому султану» та масу позитивних емоцій.

Наприкінці заходу усі учасники дійшли спільного висновку, що українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни, так і світу. Саме вони не тільки дивували, захоплювали, надихали митців на створення своїх шедеврів, але й змогли зберегли рідну культуру та звичаї.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Облако тегов
  • Google+ Social Icon
  • Blogger Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon

© 2018 «Сайт Ізмаїльської ЦБС для дорослих»

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now