Таке дивовижне Чорне море…

 

 

Чорне море. Про нього можна говорити і писати нескінченно. Море - воно зовсім не знає спокою, все котить і котить свої блакитні хвилі, хвилюється і йде в нікуди. Але завжди повертається. Море красиве і небезпечне. «Подалі від моря - подалі від горя», - говорили в народі. І все-таки ми любимо море, і прагнемо потрапити до нього знову і знову, щоб побачити вічність та поніжитися у ласкавих хвилях. Але і воно потребує захисту. Щорічно 31 жовтня відзначається Міжнародний день Чорного моря. Саме в цей день в 1996 році 6 країн: Україна, Грузія, Болгарія, Росія, Румунія і Туреччина підписали документ - «Стратегічний план дій по реабілітації і захисту Чорного моря». Необхідність у складанні подібного документа виникла після оголошення результатів досліджень Чорного моря, які показали, що за останні 30 років його життєздатність істотно погіршилася.

Проблем насправді дуже багато. Тому в Міжнародний день Чорного моря важливо, перш за все, згадати, наскільки згубно людина впливає на морське середовище. А також подумати, що ми в силах зробити, щоб запобігти його загибель. Адже Чорне море - колиска сотень видів флори і фауни.

Напередодні цієї дати співробітники бібліотеки-філії №2 ЦБС для дорослих провели ековікторину «Чорне море очима еколога» з учнями ЗОШ №14. Екозустріч складалася з двох частин – теоретичної та власне гри. На початку заходу перед присутніми з розповіддю виступила бібліотекар Олена Романова. Вона підкреслила, що Чорне море з басейном понад 2 млн.км2 майже ізольоване від Світового океану. Його незадовільний екологічний стан зумовлений значним перевищенням обсягу надходження забруднюючих речовин над асиміляційною здатністю морських екосистем. Основними джерелами забруднення є стоки річок, незадовільний стан каналізаційних споруд, викиди автомобільного та морського транспорту, інтенсивне сільське господарство, яке безрозсудно використовує добрива та пестициди, що призводить до цвітіння морської води.  Тому до екологічного стану Чорного моря потрібно більш дбайливе ставлення, щоб наступні покоління могли ним користуватися.

Другий етап заходу був проведений у формі інтелектуальної гри. Учні-старшокласники відповідали на питання стосовно історії та географії Чорного моря, знаходили відповідні контури країн-сусідок, що розташовані по берегах Чорного моря та розміщали їх на карті-схемі. Окрему увагу було приділено питанням на знання особливостей біології та екології Чорного моря. Величезний інтерес викликало завдання, в якому потрібно було за фотографією назвати унікальних мешканців, які проживають у морських глибинах, серед яких були як загальновідомі, так і рідкісні організми. Кульмінацією заходу стала станція «У світі прекрасного». Чарівний і ефемерний образ моря представлений в мистецтві багатьох століть: в живописі, літературі, кіно. Одним з тих, хто захоплювався незвичайною красою Чорного моря був мариніст Іван Айвазовський. Саме його творіння з чорноморськими пейзажами слугували наочністю для завдання, у якому учасники за описом повинні були не тільки вгадати  назви картин, а й  з'ясувати, в якій ролі Чорне море виступає - як грізна стихія або, навпаки, затишна та лагідна водяна гладь.

Завдяки цьому заходу юнаки та дівчата дізналися багато нового та цікавого про Чорне море та його мешканців. Учасники були дуже активними, брали участь в іграх, задавали багато питань та ділилися своїми думками.

На абонементі до цієї дати бібліотекар Олена Сірошенко підготувала книжкову виставку «Краплина планети Земля», де усі бажаючі більш детально можуть ознайомитися з    інформацією  про екологічний стан водного середовища, дізнатись багато  цікавих фактів з життя рослинного і тваринного світу нашого моря. Також на виставці представлені художні твори одеських поетів і письменників, присвячені Чорному морю.

Please reload

Облако тегов
  • Google+ Social Icon
  • Blogger Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon

© 2018 «Сайт Ізмаїльської ЦБС для дорослих»

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now