Пісня - душа народу

Українська пісня - душа народу. До дня української писемності та мови в Юнацькій бібліотеці пройшло свято української пісні «Пісня - душа народу».

Українська мова вважається наймилозвучнішою у світі. Вона дивує й захоплює багатством словника, безмежністю форм, плинністю. Цією мовою були написані неперевершені твори Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, М.Коцюбинського. Українське слово живе в піснях нашого народу, чаруючи світ поетичністю, мінливістю настроїв. Воно вводить нас у чарівний світ народних вірувань, у народну творчість, вчить любити рідний край, свою Батьківщину. І тому на вечері всі змогли зазирнути в світ української мови через славні українські пісні.

Могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша культура збагачується за рахунок родинної історичної спадщини – української пісні. Яке це диво – українська пісня! Вона – одна зі святинь нашого народу, його найцінніший духовний скарб, краса і гордість. Пісня завжди йде поруч з людиною, яка в години радості й смутку висловлює в піснях свої почуття, переживання.

Під час заходу лунали народні музичні твори, а також сучасні українські пісні. В залі відчувався справжній зв’язок поколінь, головною ланкою якого стала українська пісня. Учні 8-9 класів   Українського ліцею  ім. Т.Г. Шевченко  дізналися історію виникнення таких пісень як «Чорнобривці», «Черемшина», «Червона Рута», послухали легенду про цю дивовижну чар-квітку. Дізнались про видатних українських композиторів, поетів, співаків, які писали й співали про Україну і для України. Викладач Морозова С.Г. зауважила, що минають віки, змінюються поління, а народна пісня залишається, через усі поневіряння проносить вона свої чари, свою нев’янучу молодість. Прекрасне виконання наживо українських народних пісень акапелла. А коли залунали народні пісні «Ой, летіла зозуленька», «Козак», «Слава Володимирові» та інші у виконанні вихованців вокального відділу (керівник Морозова С.Г.) ІДШІ ім. С. Малаховського, всі присутні  підспівували і пританцьовували на своїх місцях. Свято доторкнулося до глибин кожної душі. Ми звикли, що символами українського народу є дім, поле, храм. Але душею українського народу залишається пісня. Кожна українська пісня – це поетичний і музичний шедевр, що виховує цілі покоління, формує естетичний смак. На піснях ми вчимося пізнавати світ, а світ, завдяки нашій пісні, пізнає Україну. Пісня є наш духовний скарб, який єднає нас, стирає кордони. Співайте вдома, співайте з друзями, співайте, коли вам весело і коли ви сумуєте. Бережіть українську пісню, несіть її в люди, передавайте своїм нащадкам, адже, саме завдяки українській пісні, наша квітуча, солов’їна, українська мова лунає на весь світ.

 

Насамкінець учні ознайомились з літературою, представленою на виставці «Мово рідна, живи в ріднім домі». Презентовано унікальний збірник « Ой у гаю, при Дунаю», до якого ввійшли пісні, де оспівується, замальовується, згадується Дунай - одна із знаних річок, яку обступають українські береги. та мали змогу сфотографуватися біля тематичної фотозони.

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Облако тегов
  • Google+ Social Icon
  • Blogger Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon

© 2018 «Сайт Ізмаїльської ЦБС для дорослих»

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now