Історична година «Нехай єдиною залишиться навіки»

 

«Велична і свята, моя ти Україно

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить».

      Такими словами української письменниці Ліни Костенко розпочався захід у бібліотеці-філії №2 ЦБС для дорослих з нагоди Дня Соборності України серед учнів ЗОШ №14. Соборність України – одна з важливих тем історії нашої держави. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. В історії становлення незалежності нашої країни особливе місце займає день 22 січня 1919 року. Трохи більше 100 років тому Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. День з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою українці відзначають  як День Соборності України.

До цієї видатної події співробітники бібліотеки підготували і провели історичну годину «Нехай єдиною залишиться навіки», метою якої є формування національної свідомості та виховання почуття патріотизму у підростаючого покоління. Упродовж заходу школярі дізналися про історичні події тих років, про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежність. Розповідь супроводжувалася документальними кадрами, взятими з мережі Інтернет.

Школярі з зацікавленістю слухали історію виникнення свята, дізналися про значення слова «соборність» яке включає в себе єдність і згуртованість, віртуально гортали сторінки нашого минулого, а також прийняли участь у майстер-класі з виготовлення патріотичної закладки.

Під час заходу присутні мали змогу познайомитися з історичним дос'є «На шляху до соборності України». На виставці представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території української незалежної держави.

 

 

 

 

Please reload

Облако тегов
  • Google+ Social Icon
  • Blogger Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon

© 2018 «Сайт Ізмаїльської ЦБС для дорослих»

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now