top of page
Світлана Косійчук

«Думи Кобзаря живуть між нами»

У цьому році ми відмічаємо 204 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Українці в Україні та в усьому світі з сердечним піднесенням приходять до всіх пам’ятних місць, пов’язаних із його життям і творчістю, а також із незмінною любов ю звертаються до літературно-мистецької спадщини великого сина України.

В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах. Славетний Кобзар хотів бачити Україну вільною і незалежною, хотів справедливості та добробуту для нащадків, прагнув, щоб Україна була визнана усіма державами світу як могутня Європейська держава.

Працівники бібліотеки-філіалу № 4 Косійчук Світлана і Цибирня Галина

підготували для студентської молоді МАУП літературно-музичну композицію «Думи Кобзаря живуть між нами »з показом відеоматеріалів про життя та творчість великого поета з серії «Обличчя в історії України», «Шевченко – художник», «Заповіт».

Особливий інтерес у жіночої молоді викликала тема долі дівчини і жінки у творчості Тараса Шевченка. Сувора дійсність була жорстокою і до Шевченкової України - неньки. Прекрасне материнство можливе лише у країні, де кожна людина — господар своєї долі. Про вільних людей у вільній країні писав поет: «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі...»

В читальній залі бібліотеки звучали пісні , балади на вірші поета.

Студенти читали поезію Великого Кобзаря, відомі ще зі школи рядки з поем, балад, ліричних віршів.

Для нас Шевченко — тайна, над розгадкою якої буде працювати ще не одне покоління, криниця з холодною джерельною водою, яка затамовує духовну спрагу народу. Щораз, спілкуючись з нетлінною творчою спадщиною великого сина українського народу, знаходимо щось нове, хвилююче, невідоме досі.

Жваве обговорення викликав виступ викладача кафедри суспільно-наукових дисциплін МАУП Ірини Сергіївни Тишик щодо невідомих сторінок життя Тараса Григоровича.

Бібліотекарі провели огляд тематичної виставки , на якій представлені художні твори Тараса Шевченка, літературно-критична та публіцистична література про його життя і творчість, запропонували для творчої роботи та навчання тематичну добірку статей , рекомендували анотований список літератури з фонду бібліотеки-філії.

Нехай літературознавці, політологи, культурологи і далі, вже третє століття поспіль, дискутують над питанням хто ж кого визначив, створив : поетичний геній Тараса Шевченка – українську націю, чи, змучений багатовіковою неволею, все - таки сам український народ породив геніального Кобзаря як свого оборонця і пророка, який на сторожі біля свого народу поставив Слово…

Леонід Андрієвський , народний художник України, лауреат Національної Премії України ім. Т.Шевченка, Голова правління «Шевченківського фонду – XXI століття» писав: «Неразривний цей всетворящий зв‘язок : Тарас Шевченко та український народ. І святий обов’язок кожного українця – від міністра до хлібороба – дбати про те, щоб цей зв'язок міцнів, щоб нові покоління приходили до Тарасового слова, а значить – і до невичерпної Шевченкової Криниці.

Отож, читайте і перечитуйте Шевченкове слово, вивчайте його творчість, станьте гідними його заповідей і мрій! Тоді і світ наш зміниться на краще, і Україна, і ми станемо щасливішими.

Студенти МАУП вражені дитячими роботами юних художників, вихованців Ізмаїльської дитячої художньої школи ( викладач Бондар Л.А.), серед яких є портрет Т.Г.Шевченко.

Облако тегов
bottom of page