top of page
Валентина Лефтер

Європейські перегони


День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

В Україні святкування Дня Європи впровадили указом президента в 2003 році (Указ Президента України від 19 квітня 2003 року №339/2003 «Про День Європи»), що зумовлювалося курсом на європейську інтеграцію. Однак оскільки в Україні на 9 травня припадає відзначення річниці перемоги над нацизмом, святкування Дня Європи вирішили перенести на третю суботу травня. Цього року Україна відзначатиме День Європи 19 травня.

З нагоди святкування Дня Європи в Україні у співробітниками бібліотеки-філії №2 для дорослих було проведено бібліо-глобус «Європейські перегони» серед учнів-старшокласників ЗОШ №14. Гаслом заходу стали слова відомого французького філософа, мандрівника Фужере де Монброна: «Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку». Під час гри учасники проходили різноманітні завдання, пов'язані з культурою, традиціями та історією країн Європи (тур «Європейський калейдоскоп»), вгадували країну за її описом (тур «Галопом по Європах»), приймали участь у лотереї (тур «Європейський лототрон»).

Як відомо, кожна нація, виборюючи незалежність і розбудовуючи державу, обирає символи суверенітету - символи своєї єдності, честі й гідності, тра­дицій державотворення, історії та сьогодення. До державних символів країни в сучасному світі належать Державний Герб, Державний Гімн та Державний Прапор, який яких саме прапор є найбільш шанованим. Останній тур заходу під назвою «Геральдичний» був присвячений саме прапорам єврокраїн - учасникам потрібно було встановити відповідність між країною та прапором, а також визначити її столицю. Завдання на перший погляд досить непросте, проте школярі розв'язали і його, показавши свою кмітливість, ерудицію та обізнаність.

Впродовж такої уявної подорожі Європейським континентом сучасне молоде покоління переконалося, що Європа – батьківщина багатьох народів, культур, мов, традицій, найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури.

Облако тегов
bottom of page