top of page
Наталя Скоробреха

Бібліотек@ – творимо свободу


31 жовтня в Центральній міській бібліотеці ім. І. П. Котляревського відбувся семінар бібліотечних працівників «Бібліотека – творимо свободу».

Перша частина семінару присвячена ключовим подіям ІХ Львівського міжнародного бібліотечного форуму та ХХVфоруму книговидавців. Директор ЦБС для дорослих Галина Анатоліївна Дойкова, яка відвідала ці визначні події в культурному житті нашої країни в вересні цього року, поділилася враженнями, натхненням та ідеями зі Львову.

На дев’ятому бібліотечному форумі було присутньо понад 250 учасників, проведено 25 різних заходів, проектів та презентацій. Назва ІХ Львівського бібліотечного міжнародного форуму «Бібліотека – творимо свободу» говорить сама за себе. Свобода – це те, з чим ми народжуємося, це те, що творить нас і дає імпульс до розвитку. Те, що не стримує, а навпаки мотивує. Те, що дає можливість вибору. Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук зазначив:

«Сьогодні ми говоримо про свободу, про те чи можна її купити і чи можна її продати? Про те, якою ціною вона здобувається і якою втрачається. Виміри свободи дуже розмиті і ми постійно зустрічаємося з викликами, як ми маємо відповідати тим вимірам. Де ці межі є? Яким чином бібліотека може функціонувати в такому середовищі.»

«Працівники і члени бібліотек мають бути завжди готові відповісти на запити, які диктує сучасне суспільство. І дуже добре, що українське суспільство вміє розуміти, цінувати і зберігати свою інформаційну присутність у світі. Нам дуже важливо розуміти те, яким чином сьогодні ми можемо відповідати на ці виклики, які є дуже різні, а часто й доволі складні

Ірина Шевченко – президент Української бібліотечної асоціації у своїй доповіді додала: «Основною сутністю роботи бібліотеки є створення комфортних умов для користувачів, надання вільного доступу до книжкових фондів та інформації

Вразив своїми масштабами і ювілейний ХХV Букфорум! 939 заходів, з яких 236 – присвячено міжнародним літературним подіям. 420 презентацій книжок, 99 автограф-сесій, 137 зустрічей з письменниками та багато іншого. На книжковому ярмарку 250 видавництв представили 250 тон книжок, 2500 з них – новинки. Всього Букфорум відвідали близько 50 тисяч чоловік

В другій частині семінару заступник директора А. М. Димитрова надала консультацію щодо питань інформаційної етики бібліотекаря. Вона закцентувала увагу на тому, що хоч за правилами, бібліотекар має надавати доступ до всієї літератури, що зберігається в фондах, але у випадках запитів читачів за темами, які пов’язані з насильством, суїцидом, екстремістськими діями та ін., він несе моральну відповідальність за надання вільного доступу до інформації, особливо для неповнолітніх.

Торкнулись на семінарі також і важливого питання щодо впровадження УДК в практику роботи публічних бібліотек.

Зав. Інформаційно-бібліографічним відділом Л. С. Семеріна презентувала методичні рекомендації з Київського навчального модулю "Впровадження УДК в практику роботи наукових та публічних бібліотек"

Бібліотекар читальної зали ЦМБ ім. І. П. Котляревського Н. О. Білоусова зробила огляд професійного журналу «Бібліотечна планета» у зв’язку з його 20-річчям.

Завершила семінар презентація книг А. Нових «Добро породжує добро»

Теги:

Облако тегов
bottom of page