top of page
Валентина Лефтер

Що ж таке щастя?

Шість років тому з'явилося одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят – Міжнародний день щастя. Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня. Дата святкування була обрана не випадково. 20 березня - День весняного сонцестояння, коли день дорiвнює ночi і сонце світить однакову кількість часу практично на всiй території земної кулi. Таким чином, цей день символiзує рiвне право на щастя кожного мешканця Землi.

Численні науки доклали руку до вивчення питання «Що ж таке щастя?» Це і філософія, і етика, і психологія, і історія, і навіть медицина. Скільки полотен, віршів і пісень було написано і продовжує присвячуватися цьому загадковому відчуттю! Але чіткого формулювання щастя немає й досі, адже кожен розуміє його по-своєму, і кожен по-своєму правий. Головне, щоб щастя і надалі залишалося невичерпним джерелом для гармонії, натхнення, творчості кожного.

Бібліотекарі філії№2 ЦБС для дорослих також приєднались до святкування і провели серед учнів-старшокласників ЗЗСО №14 коучинг «Рецепт щастя». Епіграфом стали слова 16-го президента США Авраама Лінкольна: «Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути щасливими». Олена Романова розповіла про історію цього дня, його особливості й традиції. Протягом заходу обговорювали поняття «щастя», що означає бути щасливим і що треба для цього зробити. Школярі із задоволенням ділилися своїми думками про щастя, добирали поняття, пов'язані зі щастям, наповнювали «чашу щастя» висловами відомих людей, спільними зусиллями створили колаж «Дім щастя». Юнаки та дівчата із особливим інтересом проходили анонімний тест «На скільки ви щаслива людина?», відкрили для себе формулу щастя (за М. Селігманом) та оригінальний рецепт щастя (за І. Біляєвою). Наприкінці заходу учні дійшли висновку, що щастя залежить перш за все від самої людини, від її світогляду та світосприйняття. «Не ганяйся за щастям: воно завжди перебуває в тобі самому», - так говорив давньогрецький математик і філософ Піфагор. Адже шукати щастя слід в глибинах своєї душі.

Облако тегов
bottom of page