top of page
Измаильская библиотека Котляревского

«Високе світло імені і слова»

150 років тому на українському небосхилі спалахнула нова яскрава зірка з доти нікому не відомим іменем. Спалахнула крізь зловісне хмаровиння хвороб, незгод, крізь тенета самодержавних указів, які забороняли українську мову. Це була Лариса Петрівна Косач, більш відома світу під псевдонімом Леся Українка.

Життя славної дочки українського народу можна порівняти з драмою-феєрією. «Дочці Прометея», як її називають, протягом життя ніколи не зраджувала мужність, вона навіть «без надії сподівалась». Єдине, чого боялася Леся Українка,- це те, що , коли вона стане відомою, її твори не будуть читати. Проживши всього 42 роки, письменниця створила величезну кількість самобутніх ліричних, епічних та драматичних творів, перекладів та наукових досліджень. Вона не давала собі часу на відпочинок, завжди була у центрі літературного та суспільного життя.

До дня народження Лесі Українки в бібліотеці-філії №2 ЦБС для дорослих був проведений вечір-портрет «Високе світло імені і слова» разом з учнями ЗОШ №14. Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Слухачі мали змогу перейнятися багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, безмежно міцною силою волі та щирою любов'ю до Батьківщини. В ході зустрічі декламувалися її найвідоміші поезїї «Надія», «Без надії сподіваюсь», «Хто вам сказав, що я слабка», «Слово, чому ти не твердая криця» та інші. Присутні відчули легкий сум у ліричний поезії, глибоку любов до рідної землі, неньки України. Перлиною заходу стала розповідь про особисте життя Лариси Петрівни, яке залишило глибокий слід не тільки у душі поетеси, а й відобразилося у її творчості.

Завершуючи літературну зустріч, ведуча заходу Олена Романова підкреслила, що поетичне слово Лесі Українки чарує своєю красою Відкрити наново геніальну поетесу може кожен - досить взяти до рук томик її поезій або прочитати драматичні поеми, адже безсмертя Лесі Українки в її творах.

В читальній залі бібліотеки оформлено тематичну книжкову виставку «Співоча душа України» до 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки.

Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів, а також публікацій з періодичних видань, присвячених дослідженню її творчості.



Kommentare


Облако тегов
bottom of page