«Ми тебе знайшли…»
30 серпня відзначається Міжнародний день жертв насильницького зникнення, або День зниклих безвісти. Цього дня Червоний Хрест нагадує про те, що право родичів людей, зниклих безвісти, знати про долю близьких – це одне з головних положень міжнародного гуманітарного права і прав людини. Воно діє незалежно від того, коли і за яких обставин людина зникла безвісти. За останні роки у понад 80 державах світу жертвами насильницького зникнення стали понад 50 тисяч людей. В Юнацькій бібліотеці 25-30 серпня пройде бібліотечний кіносеанс: «Новин немає, але я не вірю…», де ми запропонуємо своїм читачам перегляд екранізації книг: Стівена Кінга, С. Ларссона, П. Коельо. Фільми, сюжети яких заснований на пошуку людей - які переховуються, викрадених, таємниче зникли або зниклих за трагічних обставин.
1. «Мізері» - екранізація однойменного роману Стівена Кінга. Слоган фільму: «Пол Шелдон завжди писав, щоб заробити собі на життя. Тепер він пише, щоб залишитися в живих!».
2. С. Ларссон «Дівчина з татуюванням дракона». Сорок років загадка зникнення юної родички не дає спокою старіючому промисловому магнату, і ось він робить останню в своєму житті спробу - доручає розшук журналісту Мікаелу Блумквісту.
3. П. Коельо «Заїр». Це - сповідь людини, у якого безслідно зникає дружина. Він перебирає в думці всі можливі варіанти - викрадення, шантаж, але тільки не те, що Естер могла піти, не сказавши ні слова, що вона могла просто розірвати їх відносини.
Ця глобальна проблема виникла не сьогодні, але сьогодні вже можна і потрібно її вирішувати. В бібліотеці діє тематична полиця «Ми тебе знайшли…», де представлена література та періодичні видання, які нагадують, що особлива увага повинна приділятися конкретним групам людей, які найбільш уразливі що до актів насильницьких зникнень – це діти, підлітки та люди з обмеженими можливостями. Багато проблем цілком успішно можна вирішувати об’єднуючи зусилля в одному напрямку. Будемо сподіватися, що подолання цієї проблеми і ця боротьба стане успішною.
Comments